Oceany.org

 

Zatopione miasto faraonów

Tajemnicę skrywały przez tysiące lat wody Morza Śródziemnego. 50 metrów pod powierzchnią archeolog dr Franck Goddio odkrył miasto z czasów faraonów.

popatrz

Wraki Jeziora Huron

Mimo, że to jeziora a nie oceany nie mogliśmy nie być zauroczeni pięknymi fotografiami. Zobaczcie jakie atrakcje kryją w sobie wielkie amerykańskie jeziora.

popatrz


Morza i oceany

Przyszłość raf koralowych

Eksploatacja oceanów przez człowieka nie pozostaje bez wpływu na stan raf koralowych na śiecie.

Obecnie serwis Oceany.org gromadzi dane i analizuje statystyki celem stworzenia raportu na temat kondycji raf koralowych, zmian w czasie i ewentualnych prognoz.

Wyniki naszych prac będą niebawem zamieszczone na stronach portalu.

Rekin wielorybi

Byłem pod koniec 2012 w Dahabie w tym czasie, kiedy do Blue Hole wpłynął młody rekin wielorybi. Niestety nie miałem okazji go widzieć. Przyjdzie i na to czas.

popatrz

Taniec z rekinami

Trudno mi powiedzieć, czy chciałbym się znaleźć w podobnej sytuacji. Często jednak strach przed rekinami łączy się w parze z niewiedzą o nich.

zobacz

Freediver i Blue Hole

Patrzę i zastanawiam się, czy niektórzy z nas nie lepiej czują się pod wodą niż na lądzie. Zobaczmy co wyprawia Francuz Guillaume Néry.

zobacz

Zatopiony las w Kazachstanie

Jezioro powstało jakieś 100 lat temu po trzęsieniu ziemi. Lodowata górska woda charakteryzuje się znakomitą przejrzystością. Popatrzmy co kryje się na dnie.

popatrz
1  |  2


Rafy świata

Przepiękne fotografie podmorskich głębin - koralowce, skorupiaki, ryby i ssaki morskie. Opisy podwodnego świata

Zobacz